Rozwiązania telematyczne i geolokalizacyjne w nowoczesnym rolnictwie


Rozwój nowych technologii umożliwił rolnikom sprawniej reagować na zmiany i efektywniej zarządzać sprzętem rolniczym. Optymalizacja działań dzięki systemowi GPS staje się co raz częściej poszukiwanym rozwiązaniem wśród właścicieli małych i dużych gospodarstw.


Minimalizowanie strat w rolnictwie

W ciągu ostatniej dekady przybyło przedsiębiorstw rolniczych efektywnie wykorzystujących nowoczesne systemy oparte o rozwiązania telematyczne i geolokalizacyjne. Wielu właścicieli zauważa, że śledzenie swoich zasobów w każdej chwili, z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu (smartfon, laptop, tablet, komputer PC) jest rozwiązaniem na zwiększenie efektywności pracy oraz minimalizowanie strat. Wykorzystując zarówno pozycjonowanie GPS, jak i GSM, rolnicy zyskują pełną kontrolę nad swoim drogim sprzętem. Wysoka wartość maszyn rolniczych powoduje, że co roku policja odnotowuje włamania i kradzieże cennego mienia. Giną nie tylko ciągniki rolnicze i ogrodnicze, pługi, przyczepy ale również drobne narzędzia. GPS w rolnictwie jest przydatnym sposobem koordynowania i lokalizowania parku maszyn i narzędzi. Warto nadmienić, że w przypadku utraty urządzenia lub braku zasięgu GPS można aktywować nadajnik radiowy, aby znaleźć sprzęt.


Kontrola typu High-Tech

Przydatną funkcją dla rolników jest możliwość wyznaczania stref poruszania się sprzętu (tzw. Geofence), więc zarówno traktor, ciągnik, kombajn czy mniejsze maszyny rolnicze mogą być monitorowane w czasie rzeczywistym. Oznacza to w praktyce, że rolnik otrzyma powiadomienie na telefon komórkowy lub email jeśli dana maszyna opuści wcześniej określony obszar graniczny. Z lokalizatorem GPS można w prosty sposób śledzić aktualną pozycję pojazdu rolniczego na mapie oraz zaoszczędzić czas przeznaczony na poszukiwanie zagubionych maszyn i urządzeń.

Automatyczne raporty generowane w oparciu o technologię GPS chronią przed nieuprawnionym użyciem wartościowego sprzętu przez klientów lub pracowników. Często pracownik chcąc dorobić sobie do pensji, „pożycza” maszyny rolnicze i drobne narzędzia na parę godzin. Oczywiście, bywa i tak, że zguba nie wraca już do właściciela, a gospodarstwo ponosi kolejne straty. Monitorowanie pozycji maszyn na mapie i wyznaczanie stref jest skutecznym sposobem zapobiegania nadużyciom i ich wykrywania. Powiadomienia o przekroczeniu zdefiniowanego obszaru czy rozliczenie w oparciu o faktyczny czas pracy maszyny przyda się firmom wynajmującym oraz posiadającym maszyny rolnicze.


Nowy ABAX Equipment Control – pełna kontrola maszyn i sprzętu

W porównaniu z poprzednią generacją, wytrzymałość baterii zwiększyła się o średnio 40%. Jeśli pozycja Twojej maszyny jest rejestrowana raz dziennie, żywotność małej baterii to 2240 dni, a dużej 4480 dni. Nowa wersja oferuje również nowy i ulepszony GPS, z nową anteną i szybszym pozycjonowaniem GPS - 16 razy lepsza wydajność niż poprzednia generacja.


Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej zapraszamy na stronę: ABAX


#ABAX #GPS

Stay Up-To-Date with New Posts

Search By Tags

Nie ma jeszcze tagów.